لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۲

قهرمان اسرائیلی جودو با سعید ملایی ابراز همدردی کرد؛ اگر ملایی نمی‌باخت، حریف او می‌شد


سعید مولایی به اجبار مقامات جمهوری اسلامی، پیش از رویایی با حریف اسرائیل بازی را مصلحتی باخت.
سعید مولایی به اجبار مقامات جمهوری اسلامی، پیش از رویایی با حریف اسرائیل بازی را مصلحتی باخت.

«ساگی موکی» قهرمان اسرائیلی مسابقات جهانی جودو در توکیو، با سعید ملایی همتای ایرانی خود ابراز همدردی کرد.

سعید ملایی در جریان مسابقات جهانی جودو، در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۱ کیلوگرم از حریف بلژیکی شکست خورد تا با حریف اسرائیلی در فینال روبرو نشود. دارنده مدال طلای جهان در رده بندی نیز ناباورانه از حریف گرجستانی خود شکست خورد و پس از آن، راهی آلمان شد و به ایران بازنگشت.

به گزارش جروزالم پست، ساگی موکی گفته است می خواهد با سعید ملایی مسابقه دهد و او را نیز در آغوش بگیرد.

صفحه فارسی وزارت خارجه اسرائیل نیز پس از قهرمانی ورزشکار اسرائیل و شکست سعید ملایی در دور مقدماتی این رقابت ها نوشت: «مردم ایران اولین قربانی رژیم جمهوری اسلامی هستند.»

سعید ملایی در نظر دارد در المپیک ۲۰۲۰ با پرچم المپیک به مسابقات پا بگذارد. او از سیاست جمهوری اسلامی ایران برای مجبور کردن ورزشکاران به مسابقه ندادن با رقبای اسرائیلی انتقاد کرده است. پیش از این، مقامات رژیم جمهوری اسلامی ضمن انکار هرگونه عمدی بودن باخت‌ها و آسیب‌دیدگی‌های ورزشکاران برای خودداری از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی، در رسانه های داخلی نیز مدعی شده بودند که ورزشکاران ایرانی با علاقه و به میل خودشان از رقابت با رقبای اسرائیلی خودداری می کنند.

ورزشکاران ایرانی از زمان انقلاب سال ۵۷ تاکنون همواره از رویارویی با ورزشکاران اسرائیل خودداری کرده‌اند. این مساله در چند سال اخیر موجب حساسیت فدراسیون‌های جهانی شده است و به همین دلیل ورزشکاران ایرانی عموما زمانی که قرار است با ورزشکاران اسرائیل رقابت کنند، به بهانه‌هایی چون مصدومیت یا بیماری از دیدار با آن‌ها خودداری می‌کنند.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG