لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

آلمان کمک مالی به مرکز شیعه وابسته به جمهوری اسلامی و خامنه‌ای را قطع می‌کند


«محمود خلیل‌زاده» (وسط) از اعضای هیئت مدیره فدراسیون جمعیت‌های شیعه آلمان است که به ضد یهودی بودن، شهرت دارد.
«محمود خلیل‌زاده» (وسط) از اعضای هیئت مدیره فدراسیون جمعیت‌های شیعه آلمان است که به ضد یهودی بودن، شهرت دارد.

دولت آلمان کمک های مالی به یک نهاد مذهبی وابسته به جمهوری اسلامی را به دلیل حمایت از اقدامات ضداسرائیلی و برگزاری مراسم روز قدس در آلمان قطع می‌کند.

روزنامه جروزالم پست روز یکشنبه ۱۸ فروردین به نقل از روزنامه آلمانی بیلد گزارش داد که وزیر کشور آلمان توقف حمایت مالی از «فدراسیون جمعیت‌های شیعه آلمان» را اعلام کرد.

این مرکز مذهبی وابسته به «مرکز اسلامی هامبورگ» تحت کنترل آیت الله خامنه ای است و تا کنون صدها هزار دلار به نام فعالیت «علیه تندروی مذهبی و کمک به آشتی مذاهب» دریافت کرده است.

این در حالیست که گزارش های روزنامه بیلد و دولت آلمان حکایت از نفوذ تندروهای مذهبی در آن دارد. همچنین گزارش شده که حمیدرضا ترابی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی رئیس حوزه علمیه هامبورگ، راهپیمایی روز قدس علیه اسرائیل را تدارک دید و برخی از اعضای مرکز اسلامی هامبورگ نیز در این راهپیمایی حضور داشتند؛ راهپیمایی که تاکید آن بر نابودی اسرائیل است.

در گزارش بیلد از حجت الاسلام محمود خلیل‌زاده نیز نام برده شده است. آقای خلیل‌زاده از اعضای هیئت مدیره فدراسیون جمعیت‌های شیعه آلمان است که مستقیما تحت تاثیر رهبری جمهوری اسلامی فعالیت دارد. نام او یکسال پیش هم در رسانه‌های آلمان مطرح شد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان یکسال پیش از فدراسیون جمعیت‌های شیعه آلمان دعوت کرد که خلیل‌زاده نیز در این دیدار حضور داشت. رسانه‌ها همان زمان از رئیس جمهوری آلمان برای دعوت از یک گروه «ضداسرائیلی»‌ انتقاد کرده بودند.

ایالات متحده بارها جمهوری اسلامی را متهم به تلاش برای نابودی اسرائیل کرده و اعلام کرده است که از این کشور در مقابل تهدیدهای مقامات ایران دفاع می کند.

روز شنبه پرزیدنت ترامپ ضمن اعلام دوباره ضمن اعلام حمایت از یهودیان و کشور اسرائیل گفت که جمهوری اسلامی قصد نابودی اسرائیل را دارد و دولت او از توافق هسته ای با ایران خارج شده و با تحریم های اعمال شده، از توان جمهوری اسلامی کاسته شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG