لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۳

وزیر دارایی اسرائیل: ایران را با چماق تهدید کنید


وزیر دارایی اسرائیل(چپ) در کنار نخست وزیر آن کشور
وزیر دارایی اسرائیل(چپ) در کنار نخست وزیر آن کشور

وزیر دارایی اسرائیل در گفت و گویی با شبکۀ سی ان بی سی آمریکا، به ناکافی بودن تحریم ها علیه ایران و لزوم تعیین ضرب الاجل قاطع اشاره کرده است.

وزیر دارایی اسرائیل می گوید تحریم هایی که علیه ایران اعمال شده، مهم و مؤثر بوده اند اما تحریم های شدیدتری باید علیه آن کشور اعمال شود.

یووال استاینیتز، امروزچهارشنبه به شبکۀ سی ان بی سی آمریکا گفت:«تاکنون ایران رفتار خود را تغییر نداده و به نظر می رسد که همچنان مصمم به تولید سلاح هسته ای است.»

وی افزود:«از این رو باید اقدامی عاجل صورت گیرد که بسیار قوی و اثرگذار باشد؛ مثل تهدید به حملۀ نظامی یا تعیین ضرب الاجلی روشن.»

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در مناظرۀ دوشنبه شب خود با رقیب انتخاباتی اش، میت رامنی، در خصوص ایران و تشدید تحریم ها علیه آن کشور گفت:«ارزش ریال هشتاد درصد سقوط کرده. میزان تولید نفت ایران به پایین ترین سطح خود از زمان جنگ با عراق رسیده و اقتصاد ایران دچار آشفتگی است.»

با این وصف، به نظر می آید که این برای اسرائیل راضی کننده نیست، چرا که وزیر دارایی اسرائیل در گفت و گو با سی ان بی سی، گفت: «باید ایران را با چماق تهدید کرد؛ چماقی که از آن بترسند. تحریم ها مثل چوب عمل می کنند، اما به قدر کافی ترسناک نیستند.»

میت رامنی،نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا، در مناظرۀ دوشنبه شب خود با رئیس جمهوری آمریکا، خاطرنشان کرد که اقدام نظامی علیه ایران، برای او نیز به عنوان آخرین گزینه مطرح خواهد بود.
XS
SM
MD
LG