لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۲

دو روز بعد از هشدار نتانیاهو اعلام شد؛ جنگنده‌های اسرائیل پرواز رفت و برگشت تا ایران را تمرین کردند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

یک رادیوی اسرائیلی فاش کرد که جنگنده‌های این کشور، پرواز فراتر از فاصله رفت و برگشت تا ایران را تمرین کرده‌اند.

رادیو پیام اسرائیل در گزارشی به نقل از «آگاهان نظامی» نوشت که چند جنگنده اسرائیلی اقدام به انجام پروازهای آزمایشی کرده‌اند. مسافت طی شده در این پروازها معادل فاصله اسرائیل به نقاط مختلف ایران بوده است.

این تمرین‌ها روز دوشنبه هفته جاری و در جزیره کرت، در جنوب یونان، انجام شده است.

افشای این تمرین‌های نظامی چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در پاسخ به تهدیدهای مقام‌های جمهوری اسلامی برای «نابودی» این کشور، گفته بود که جنگنده‌های اسرائیل قابلیت دسترسی به همه نقاط ایران را دارند.

نخست‌وزیر اسرائیل این سخنان را در جریان بازدید از یک پایگاه نظامی که جنگنده‌های اف-۳۵ در آن مستقر هستند بیان کرد و به جمهوری اسلامی هشدار داده بود که این جنگنده‌ها به همه نقاط خاورمیانه، از جمله ایران و سوریه، دسترسی دارند.

طی هفته‌های اخیر و با اوج گرفتن تنش میان ایران و آمریکا، تهدیدهای مقام‌های ایرانی علیه اسرائیل هم شدت گرفته است. مقام‌های جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال گذشته بارها از «نابودی اسرائیل» سخن گفته‌اند.

طی سال‌های اخیر روی بدنه برخی موشک‌هایی که جمهوری اسلامی آزمایش کرده است هم شعار «نابودی اسرائیل» به زبان‌های مختلف - و از جمله عبری - نوشته شده بود.

نخست‌وزیر اسرائیل ماه گذشته هم در پاسخ به تهدیدها مبنی بر «نابودی» اسرائیل، گفته بود «سعی نکنید ما را آزمایش کنید، چرا که نیروی نابودگر ارتش اسرائیل بسیار قدرتمند است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG