لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۴

تکذیب بازداشت بلاگر ایرانی در ترکیه؛ اسرائیل با خانم امین «در تماس» است


 ندا امین وبلاگ نویس ایرانی
ندا امین وبلاگ نویس ایرانی

«زیپی هوتوولی» معاون وزیر خارجه اسرائیل می گوید سفر ندا امین، وبلاگ نویس ایرانی، که اسرائیل با درخواست پناهجویی اش موافقت کرده به دلایل شخصی به تعویق افتاده است و او طی روزهای پیش رو به اسراییل خواهد رسید.

به گزارش جروسلم پست، دوشنبه صبح گزارش شد که ندا امین، وبلاگ نویس ایرانی ساکن ترکیه، در راه سفر به تل آویو در فرودگاه استانبول بازداشت شده است. سردبیر روزنامه «تایمز اسرائیل» که وبلاگ امین را در بخش آنلاین آن روزنامه ارائه می کند این خبر را تکذیب کرد.

ندا امین با خطر بازگشت اجباری به ایران روبرو بود که اسرائیل یکشنبه با درخواست پناهجویی او موافقت کرد.

امین سال ۲۰۱۴ ایران را به قصد ترکیه ترک کرده بود. ندا امین در کش و قوس امور حقوقی برای جلوگیری از دیپورت شدن از ترکیه به ایران، از کشورهای دیگر درخواست پناهندگی کرده بود.

دولت اسرائیل به دلیل روابط خصمانه ایران و اسرائیل به طور عمومی ایرانی ها را نمی پذیرد. اما در پی درخواست فدراسیون های روزنامه نگاری اسرائیل، آریه دری وزیر داخلی اسرائیل، با درخواست پناهندگی این جوان ۳۲ ساله ایرانی موافقت کرد.

وزیر داخلی اسرائیل در بیانیه ای گفت: «این روزنامه نگاری است که زندگی اش در خطر واقعی است. با توجه به شرایط آشکارا بشردوستانه من اجازه ورود بدون تاخیر او را صادر می کنم».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG