لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

وزیر دفاع اسراییل: حمله به ایران فعلا منتفی است


وزیر دفاع اسراییل: حمله به ایران فعلا منتفی است
وزیر دفاع اسراییل: حمله به ایران فعلا منتفی است

اهود باراک وزیر دفاع اسراییل که با ردایو اسراییل سخن می گفت حمله به تاسیسات اتمی ایران در حال حاضر منتفی دانست، اما گفت اسراییل تمام گزینه را باز نگاه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اهود باراک روز پنجشنبه گفت «ما قصد نداریم فعلا دست به عملی بزنیم... وقتی لازم نباشد درگیر نخواهیم شد، اما امکان دارد زمانی برسد که ما ناچار شویم با آزمایش هایی روبرو شویم.»

خبرگزاری فرانسه به نقل از باراک می گوید موضع اسراییل تغییر نکرده است، یک ایران اتمی را غیر قابل قبول می داند و مصمم است از آن جلوگیری کند.

خبرگزاری فرانسه می افزاید وزیر دفاع اسراییل گفته است یقین دارد عملیات نظامی علیه ایران برای اسراییل ویران کننده نخواهد بود.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد اختلاف های بالقوه بین آمریکا و اسراییل در تاکتیک های متوقف ساختن برنامه اتمی ایران تاکید کرد اسراییل در نهایت بهترین تصمیماتی را که گمان می کند به صلاحش خواهد بود خواهد گرفت.

خبرگزاری فرانسه می گوید اهود باراک حاضر نشد درباره دلایل دست کم دو انفجار اخیر در ایران و این که آیا اسراییل در آنها نقش داشته یا نه اظهار نظر کند اما گفته اسراییل «از هر عملی که برنامه اتمی ایران را به تعویق اندازد استقبال می کند.»

XS
SM
MD
LG