لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

چهار عضو یک هسته مخفی داعش در ایران بازداشت شدند


محمود علوی وزیر اطلاعات ایران
محمود علوی وزیر اطلاعات ایران

گزارش ها از ایران حاکی از آن است که چهار نفر در ارتباط با داعش در ایران بازداشت شدند.

جروزالم پست چاپ اسرائیل، به نقل از محمودعلوی وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی گزارش داد نیروهای امنیتی در ایران چهار نفر را که مظنون به عضویت در گروه دولت اسلامی، داعش، هستند، دستگیر کرده اند.

در گزارش، به حمله سال گذشته اعضای داعش به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت الله خمینی، و کشته شدن ۱۸ نفر در آن حمله ها پرداخته شده است.

وزیر اطلاعات گفته است دستگیر شدگان قصد خرابکاری‌های گسترده‌ای داشته‌اند، اما با ورود به موقع ماموران اطلاعاتی همگی دستگیر شده‌اند.

آقای علوی گفته است برادر یکی از دستگیر شدگان در درگیری بین «جریان‌های تکفیری و تروریستی» در سوریه کشته شده بود.

اشاره وزیر اطلاعات ایران احتمالا به حاتم مرمضی است و گفته است که گروه با محوریت برادر او هدایت می شد.

این در حالیست که گروه‌های حقوق بشری می‌گویند حاتم مرمضی، فعال حقوق اقلیت ها بوده که در زندان‌های ایران به قتل رسیده است، اما به ادعای مقام های حکومت ایران، او در سوریه و توسط گروه تحریرالشام کشته شده است.

خرداد ماه امسال، خانواده حاتم مرمضی، فعال مدنی عرب، اعلام کردند که از اداره اطلاعات خوزستان از درگذشت او در زندان خبر داده است. این خبر از سوی مقام های رسمی تکذیب شد و در ادامه خانواده او خبر تماس اداره اطلاعات را تکذیب کردند. با این حال پسر عموی او اعلام کرد که خانواده حاتم مرمضی توسط مسئولان امنیتی ناچار به تکذیب تماس اداره اطلاعات شدند.

سپاه پاسداران نیز از عملیاتی دیگری در روز شنبه در مناطق مرزی شمال غرب ایران خبر داده و اعلام کرده است که یک پاسدار و سه تن از ستیزه جویان اسلامگرا در جریان درگیری کشته شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG