لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

دیدگاه| شبه نظامیان مورد حمایت ایران با داعش می‌جنگد که عراق را به دست بیاورد


ابومهدی مهندس (وسط) معاون رئیس و فرمانده میدانی شبه‌نظامیان بسیج مردمی عراق موسوم به حشد الشعی است.
ابومهدی مهندس (وسط) معاون رئیس و فرمانده میدانی شبه‌نظامیان بسیج مردمی عراق موسوم به حشد الشعی است.

جیم هنسن در تحلیلی در نشریه فدرالیست

برای آمریکا، کردها، شهروندان سنی و عراقی هایی که نمی خواهند ایران هزینه سلاخی فرقه ای در آن کشور را تامین کند، شبه نظامیان شیعه به یک معضل بدل شده اند.

جنگجویان مذهبی ایران به جنگ علیه داعش به عنوان راه مهمی برای تحت کنترل درآوردن مناطق سنی نشین عراق و قراردادن آن مناطق تحت نفوذ یا حتی کنترل ایران نگاه می کنند.

حشد الشعبی از کمک های آمریکا به عراق سوء استفاده کرده و از تجهیزات نظامی ساخت آمریکا نظیر خودروهای نظامی «هاموی» و حتی تانک های «ام یک» بهره می برد.

نیروهای شبه نظامی شیعه موسوم به حشد الشعبی در عراق عامل ویرانی بوده اند. تروریست های سپاه پاسداران که آن ها را هدایت می کنند باید از عراق اخراج شده و شبکه مالی آن ها برای جذب نیروهای وفادار قطع شود. تمام تجهیزات نظامی آمریکا که توسط نیروهای عراق به دست شان رسیده است باید پس داده شود. اداره امور امنیتی مناطق سنی و کرد نشین نباید به آن ها واگذار شود.

دولت ترامپ پیش از هر گونه امید به صلح و ثبات، باید تحرکات ایران برای گسترش نفوذ خود در عراق از طریق نیروهای بسیج حشد الشعبی را متوقف کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG