لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

گزارش بلومبرگ از "اصفهان سیتی سنتر"


گزارش بلومبرگ از "اصفهان سیتی سنتر"
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

مسعود صرامی

خبرگزاری بلومبرگ از پیشرفت کارهای ساختمانی و استقبال مردم از پروژه "اصفهان سیتی سنتر" خبر داده که یکی از بزرگترین مراکز مدرن و سرپوشیده خرید جهان را در بر می‌گیرد. به گزارش بلومبرگ، مدیر ایرانی این پروژه، آن را یک جاذبه گردشگری تازه در اصفهان خوانده است.

علیرغم سقوط قیمت نفت، تحریم‌های غرب، و مشکلات فزاینده اقتصادی، چند سالی است که در ایران بازار رقابت و ساخت مراکز خرید بسیار داغ شده است. ساکنان شهرهای بزرگ به ویژه تهران، در هر گوشه از شهر شاهد بنای یک مرکز مدرن خرید سرپوشیده، یا همان "مال" هستند.

شهر تاریخی اصفهان نیز، که به عنوان پایتخت پیشین سعی می‌کند از تهران عقب نماند، دست به ساخت مجموعه مدرن و بزرگی به نام "اصفهان سیتی سنتر" زده، که به قول مدیر آن، قادر است بناهای تاریخ و فرهنگ سنتی این شهر را با بناهای مدرن و فرهنگ نسل جوان پیوند بزند.

اصفهان سیتی سنتر یک مجتمع تجاری، تفریحی، توریستی است که در فاصله ۲۰ دقیقه‌ای شهر تاریخی اصفهان واقع شده، و یکی از بزرگترین مراکز مدرن خرید ایران، و همچنین بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده منطقه خاور میانه را در بر می گیرد.

بخشی از این مجموعه راه اندازی شده و انتظار می‌رود که کارهای ساختمانی سایر بخش‌ها، از جمله هتل پنج ستاره، تالارهای همایش چند منظوره، هفت سالن سینما، بخش رستوران‌ها، دانشگاه، موزه، مراکز امور مالی، و مراکز مراقبت‌های پزشکی نیز به سرعت ساخته شود.

شرکت آمریکایی "نایکی" نیز طی مراسمی، فروشگاه خود را در طبقه اول این مجتمع افتتاح کرد.

مسعود صرامی، سرمایه گذار، کارآفرین، و مدیر پروژه می‌گوید تا سال آینده میلادی کارهای ساختمانی این مجموعه کاملاً به پایان میرسد و اصفهان سیتی سنتر رسماً افتتاح میشود.

آقای صرامی ضمن موفق خواندن پروژه سیتی سنتر، می‌گوید این مرکز یک جاذبه مدرن و تازه گردشگری تازه در اصفهان بوجود آورده است. او هزینه پروژه را حدود یک میلیارد دلار تخمین زده و می‌گوید بیشتر آن را شرکتش به نام "پرستیژ لند ایران" و بقیه سرمایه را امارت راس الخیمه، و یک سرمایه گذار سوئیسی تامین کرده‌اند.

آقای صرامی همچنین ابراز امیدواری کرده که توسعه روابط تجاری ایران با کشورهای غربی، به رونق بیشتر اصفهان سیتی سنتر کمک کند.

مردم اصفهان استقبال بی‌سابقه‌ای از پروژه سیتی سنتر کرده‌اند و به گفته نویسنده بلومبرگ، طبقه اول این مجتمع سه طبقه مملو از جمعیت است.

XS
SM
MD
LG