لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۰

افشاگری رئیس پیشین صدا و سیما: اطلاعات سپاه در مزایده آگهی‌ها هم دخالت می‌کرد؛ می‌خواستند شهرزاد میرقلی‌خان را بکشند


محمد سرافراز، رئیس پیشین سازمان صدا و سیمای ایران، گفته است که دلیل برخورد با نزدیکان و برکناری او از این سازمان به دلیل برنامه‌های او برای «مبارزه با فساد» در این سازمان بوده است. او همچنین گفته است که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در مزایده مربوط به آگهی‌های این سازمان دخالت می‌کرده است.

رئیس پیشین صدا و سیمای ایران در برنامه «اتاق شیشه‌ای» با عبدالرضا داوری، از حامیان محمود احمدی‌نژاد، مصاحبه کرده است. این برنامه از طریق یوتیوب پخش می‌شود.

محمد سرافراز در سال ۱۳۹۳ با حکم آیت‌الله علی خامنه‌ای به ریاست صداوسیما رسید، اما پس از یک سال و نیم جای خود را به عبدالعلی علی‌عسگری داد که یکی از معاونان برکنارشده از سوی او بود.

در این گفت‌وگو شهرزاد میرقلی‌خان هم به صورت تلفنی صحبت کرد. او به مدت پنج سال به دلیل تلاش برای وارد کردن غیرقانونی سه هزار دوربین دید در شب به ایران، در آمریکا زندانی بود. میرقلی‌خان پس از انتصاب محمد سرافراز به‌عنوان رئیس سازمان صدا و سیما، به‌ عنوان بازرس ویژه او فعالیت می‌کرد.

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما گفته است که تلاش کرده مزایده‌ای برای واگذاری امتیاز آگهی‌های بازرگانی صدا و سیما برگزار کند که حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه و جمال‌الدین آبرومند، معاون هماهنگی وقت «قرارگاه جنگ نرم» سپاه پاسداران هم اعلام کردند «برای کمک به صدا و سیما» در این مزایده شرکت کنند.

به گفته سرافراز، پس از آن‌که این افراد به این نتیجه رسیدند که قرار است مزایده «به طور قانونی» پیش رود، به او پیغام دادند که «این مزایده شکست می‌خورد.»

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما گفته است پس از تصمیم‌گیری برای برخورد با «پرونده‌های فساد» در صدا و سیما، تهدیدها علیه شهرزاد میرقلی‌خان آغاز شد، از جمله «دستکاری در ترمز خودرو»ی او و دو مورد دیگر یک «تصادف عمدی» رخ داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG