لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۹

بعد از برنامه نود فردوسی‌پور، این بار تشر خامنه‌ای مسابقه «برنده باش» را از صداوسیما حذف کرد


مسابقه «برنده باش» با تقلید از یک مسابقه تلویزیونی هند از مدتی پیش در صدا و سیمای ایران پخش می‌شد.
مسابقه «برنده باش» با تقلید از یک مسابقه تلویزیونی هند از مدتی پیش در صدا و سیمای ایران پخش می‌شد.

یک روز پس از تشر آیت‌‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به صدا و سیما بابت ترویج «بخت‌آزمایی»، مسابقه «برنده باش» از جدول برنامه‌های صدا و سیما حذف شد.

برنده باش یک مسابقه تلویزیونی با اجرای محمدرضا گلزار بازیگر سینما است. در هر قسمت از این مسابقه چهار نفر که از قبل سوال‌های اپلیکیشن برنامه را به درستی پاسخ داده‌اند، حاضر می‌شوند.

شرط حضور در این مسابقه خرید سوال و پاسخ درست به آن از طریق یک اپلیکیشن مخصوص است.

نام این برنامه زمستان سال گذشته و در جریان «دست‌کاری در آرای مردم» برای انتخاب بهترین برنامه سال صدا و سیمای ایران مطرح شده بود. آن زمان اعلام شد با این دست‌کاری، این مسابقه از برنامه «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور پیشی گرفته است.

علی فروغی، مدیر شبکه سوم تلویزیون ایران که عادل فردوسی پور را از برنامه نود برکنار کرد، از اصلاح این برنامه مسابقه ای خبر داد.

یک روز پیش از سخنان رهبر جمهوری اسلامی، ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان، هم در پاسخ به سوالی این برنامه را «قمار» توصیف کرده بود.

قمار در احکام اسلامی «حرام» محسوب می‌شود.

بعد از سخنان رهبر جمهوری اسلامی، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ایران در صفحه توئیتر خود نوشت به مدیران عامل اپراتورهای تلفن دستور داده است «شخصا بر روند مسابقات غیرمشروع بخت‌ آزمایی در تلویزیون و غیر آن نظارت کنند و جلوی این پدیده سوء را بگیرند.»

در ایران پخش تلویزیونی در انحصار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و رئیس آن توسط رهبر جمهوری اسلامی منصوب می شود. این رسانه بارها و بارها موجب ناخرسندی مردم شده است.

فروغی رئیس شبکه سه، سابقه ریاست بر بسیج صدا و سیما را داشت.

برخی نوشته اند که او پسر باجناق حدادعادل است که خود پدر زن مجتبی خامنه‌ای، از فرزندان رهبر جمهوری اسلامی، است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG