لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

فرمانده سپاه پاسداران اروپا را تهدید به «ضربه اساسی» کرد


حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز دوشنبه کشورهای اروپایی را تهدید کرد و مدعی شد جمهوری اسلامی «توانایی افزایش برد تجهیزات نظامی و ضربه اساسی به آنان» را دارد.

سلامی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی اروپا علیه ایران و حضور مخالفان جمهوری اسلامی در کشورهای اروپایی گفت ایران هنوز به اروپا ضربه نزده است.

او در ادامه تهدیدهای خود گفت: «حیات اروپایی‌ها وابسته به نفت و امنیت است و باید مراقب باشند و خودشان را به خطر نیاندازند.»

تهدیدهای فرمانده سپاه در حالی است که مقامات ارشد اتحادیه اروپا به درخواست پارلمان اروپا، در حال بررسی شرایط قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی این اتحادیه هستند. اقدامی که باعث خشم مقامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی شده است.

چن روز پیش هم امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن رونمایی از موشک کروز با برد اعلامی ۱۶۵۰ کیلومتر گفت : «به احترام اروپاییهاست که برد موشک‌هایمان را به ۲۰۰۰ کیلومتر نمی‌رسانیم به شرطی که آنها نیز احترام خودشان را حفظ کنند.»

اتحادیه اروپا طی ماه‌های اخیر پنج بسته تحریمی را علیه مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی به دلیل مشارکت آنها در سرکوب مرگبار معترضان ایرانی و حمایت نظامی‌شان از لشکرکشی پوتین به اوکراین وضع کرده است.

XS
SM
MD
LG