لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

دیدار ظریف از عراق و اردن
وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران می گوید ایران ازعراق درجنگ با تروریسم حمایت می کند.

درحالی که خشونت درعراق شدت گرفته است، محمد جواد ظریف روزسه شنبه به بغداد رفت و، بگزارش اسوشیتد پرس ، در کنفرانس خبری مشترکی با هشیارزیباری همتای عراقی خود گفت : «ما ازعراق درنبرد با تروریسم پشتیبانی می کنیم ، ودراین پیکارهمیشه درکنارمردم عراق بوده ایم.»

اسوشیتد پرس می گوید ایران ناآرامی در استان انبار درعراق را با نگرانی زیرنظر داشته است، و نسبت به گروه های مرتبط با القاعده که درعراق ریشه می گیرند، نگرانی های مشترکی با آمریکا دارد. ایران حتی پیشنهاد کرده است درصورت تقاضای عراق، تجهیزات نظامی و مشاورانی به آن کشوربفرستد.

ظریف همچنین ظاهرا قصد داشت با مقامات عراقی درباره سوریه بحث کند. او درکنفرانس خبری ابرازامیدواری کرد مذاکرات ژنو «نتایج مثبتی» ببارآورد و ناراحتی مردم سوریه را کاهش دهد.

ظریف ازبغداد رهسپار اردن شد. گزارش اسوشیتد پرس بنقل از بیانیه کاخ سلطنتی اردن حاکی است ملک عبدالله دوم درباره جنگ درسوریه و تحولات در روند صلح اسرائیل و فلسطینی با وزیر امورخارجه ایران بحث کرد.

دربیانیه بنقل ازملک عبدالله گفته می شود اوخواهان یک « راه حل سیاسی فراگیر» برای سوریه شد، در حالی که ظریف گفت ایران قصد دارد مناسبات با اردن را تقویت کند.
XS
SM
MD
LG