لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۳

ایران مجوز پروازهای شرکت العراقی را «به دلیل تخلف» در مقررات ویزا لغو کرد


هواپیمای خطوط العراقی - آرشیو
هواپیمای خطوط العراقی - آرشیو

سازمان هواپیمایی کشوری ایران روز پنجشنبه ۲۵ شهریور اعلام کرد مجوز پروازهای شرکت هواپیمایی العراقی را به دلیل «تخلف در مقررات مربوط به اخذ ویزا» لغو می کند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری ایران، با توجه به «اعلام رسمی دولت عراق مبنی بر لزوم ورود افراد به خاک آن کشور با دریافت ویزای رسمی» و رعایت نکردن «مقررات مربوطه به اخذ ویزا» توسط این شرکت عراقی، مجوز پروازهای العراقی از روز جمعه ۲۶ شهریور ابطال می شود.

لغو مجوز پروازهای این شرکت هواپیمایی در حالی است که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه در نشست خبری مشترک با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، از «خبر خوب نخست وزیر عراق در مورد لغو روادید سفر برای دو کشور» سخن گفته بود.

سازمان هواپیمایی کشوری ایران علاوه بر لغو مجوز پرواز، از شرکت العراقی خواسته است «شأن و کرامت مسافران» را رعایت کند و «برای بازگرداندن همه وجوه دریافتی بابت بلیت پرواز و سایر هزینه‌های مرتبط در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مسافران» اقدام کند.

در این نامه و گزارش رسانه های ایرانی مشخص نیست چه تعداد از مسافران این شرکت به دلیل نداشتن ویزا از عراق بازگردانده شده یا نتوانسته اند به آن کشور سفر کنند.

قرار است شرکت های هواپیمایی ایرانی و عراقی در روزهای آینده هزاران مسافر را که برای شرکت در آیین مذهبی «اربعین» راهی عراق هستند، جابجا کنند.

XS
SM
MD
LG