لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

الیوت اِنگِل: «بدون شک» ایران پشت حمله به سفارت آمریکا است و پرزیدنت ترامپ باید برای سیاستگذاری در مورد ایران با کنگره همکاری کند


آرشیو
آرشیو

الیوت اِنگِل، رئیس دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که روشن است ایران پشت حملات امروز به سفارت آمریکا در بغداد است و پرزیدنت ترامپ برای رسیدن به یک سیاست در خصوص ایران، لازم است که از نزدیک با کنگره همکاری کند.

الیوت اِنگِل در مصاحبه ای با سی ان ان گفت: «من هیچ تردیدی ندارم که ایران پشت این قضیه است.»

او گفت: «به باور من ایران سال‌ها بزرگترین دشمن آمریکا بوده است و حالا آنها هر مشکلی که بتوانند، ایجاد می‌کنند.»

به گفته آقای اِنگِل، «اهمیت بسیاری زیادی دارد که پرزیدنت و دولت با کنگره تماس بگیرند و در این مورد با کنگره همکاری کنند.»

آقای اِنگِل افزود: «کنگره طی حدود یک هفته گذشته جلسه نداشته است و به نظر من وقتی به کنگره برگردیم لازم است نشستی داشته باشیم. من فکر می کنم بسیاری از افراد ایده‌های زیادی دارند و جلسات نباید پشت درهای بسته باشد، بلکه باید باز باشد و باید با کنگره مشورت شود.»

رئیس دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت: «ما می دانیم که ایران دوست ما نیست، و می دانیم که ایران مسئول بسیاری از مسائل شریرانه‌ای است که در آن منطقه جریان دارد. به نظر من ما باید به این مسئله با یک روش متحد رسیدگی کنیم و فکر می کنم که دولت باید به یک سیاست منسجم در این مورد برسد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG