لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

رئیس اینترپل ایران: خاوری همچنان تحت تعقیب است


محمودرضا خاوری(نفر وسط) در میان پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش و جعفری، فرمانده سپاه
محمودرضا خاوری(نفر وسط) در میان پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش و جعفری، فرمانده سپاه

رئیس پلیس بین الملل در ایران می‌گوید که محمودرضا خاوری، مدیرعامل پیشین بانک ملی ایران همچنان تحت تعقیب پلیس بین‌الملل قرار دارد.

مسعود رضوانی، رئیس اینترپل نیروی انتظامی ایران روز جمعه ۲۳ مهر به خبرگزاری ایسنا گفت که دیده نشدن نام محمودرضا خاوری در لیست «اعلان قرمز» وبسایت اینترپل به معنای خروج نام او از این لیست نیست و «اعلان قرمز محمودرضا خاوری به قوت خود باقی است».

در روزهای گذشته حذف نام مدیرعامل پیشین بانک ملی ایران از روی وبسایت اینترپل باعث انتشار اخباری در رسانه‌های ایرانی شد که می‌گفتند آقای خاوری از لیست افراد تحت تعقیب پلیس بین‌الملل خارج شده است.

رئیس اینترپل ایران اما با تکذیب این اخبار توضیح می‌دهد که تنها نام افرادی که محل اقامتشان نامشخص باشد در وبسایت اینترپل نمایش داده می‌شود. بنابراین از آن جایی که مشخصات سکونت محمودرضا خاوری به تایید پلیس اینترپل رسیده، نام او از روی وبسایت حذف شده است.

محمودرضا خاوری، مدیرعامل پیشین بانک ملی ایران در مهر ۱۳۹۰ از مقام خود استعفا کرد و به کانادا رفت. پس از آن نام او در ردیف متهمان اصلی یک پرونده اختلاس بزرگ مطرح شد که به اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی معروف شد.

مه‌آفرید امیرخسروی، متهم ردیف اول این پرونده در خرداد ۱۳۹۳ اعدام شد. گزارش‌های تایید نشده حاکی از اعدام شتاب زده او به دلیل تهدید به افشای نقش مقامات رسمی در این اختلاس بزرگ است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG