لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۵

یاهو، ارائه برخی خدمات خود را به کاربران داخل ایران از سر گرفت


شرکت یاهو ارائه برخی خدمات خود به کاربران ایرانی را پس از گذشت حدود ۶ ماه از لغو برخی تحریم‌ها علیه ایران، از سر گرفت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که «یاهو»، یک سال پس از حذف نام ایران از برخی از سرویس‌های خود، بار دیگر دسترسی کاربران ایرانی برای بازکردن حساب پست الکترونیکی جدید و سرویس پیام‌رسان سریع این شرکت(یاهو مسنجر) را فراهم کرده است.

تحریم‌های ایالات متحده آمریکا در زمینه فناروی اطلاعات موجب شد تا شرکت یاهو از سپتامبر ۲۰۱۳ شرایط ثبت پست الکترونیکی خود برای کاربران جدید را تغییر دهد و از کاربران جدید خواست تا برای حساب‌های جدید خود یک شماره تلفن ارائه کنند. پیش شماره‌های تلفن چندین کشور تحت تحریم توسط آمریکا، از جمله ایران، در فهرست کشورها حذف شده بود. در نتیجه، ثبت نام کنندگان جدید ایرانی برای استفاده از خدمات پست الکترونیکی و سرویس امنیتی تایید هویت دو مرحله‌ای که باعث ارتقا امنیت کاربران می‌شود، محروم بودند.

طی ماههای گذشته، سازمان‌های مدافع حقوق بشر و فعالان عرصه آزادی اینترنت، از جمله کمپین بین‌المللی حقوق بشر، بارها از شرکت یاهو خواسته بودند که امکان راه‌اندازی ایمیل برای کاربران داخل ایران را فراهم کند. حال علاوه بر فعال شدن دوباره این امکان برای داخل ایران، کاربران ایرانی قادر خواهند بود که «یاهومسنجر» را از وب سایت یاهو دانلود کنند. امکانی که طی یک سال گذشته برای کاربران داخل ایران عملا امکان پذیر نبود.

XS
SM
MD
LG