لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۳

وزیر کشور پاکستان: رسانه ها ماجرای جاسوس هند را به روابط پاکستان با ایران نچسبانند


چودهری نثار علی خان در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد - آرشیو
چودهری نثار علی خان در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد - آرشیو

وزیر کشور پاکستان از رسانه های این کشور خواست ماجرای بازداشت یک شهروند هندی متهم به جاسوسی برای هند را به روابط پاکستان با ایران نچسبانند.

چودهری نثار علی خان، وزیر کشور پاکستان از رسانه های این کشور خواست تا این تصور را به وجود نیاورند که، ایران تسهیل کننده فعالیت های مامور "شاخه تحقیقات و تحلیل"، سازمان اطلاعات خارجی هند، در پاکستان بوده است.

او این سخنان را روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد اعلام کرد. چودهری گفت "نتایج سفر رئیس جمهوری ایران همچنان بسیار سازنده است."

پاکستان اخیرا فردی به نام کولبوشان یاداو را بازداشت کرده و او را به جاسوسی برای هند متهم کرده است. وزیر کشور پاکستان گفت روابط ایران و پاکستان نباید تحت تاثیر این بازداشت قرار بگیرد.

وزیر کشور پاکستان گفت ایران در فعالیت های ضد پاکستانی دخالت ندارد و در حقیقت رئیس جمهوری ایران "امنیت پاکستان را امنیت ایران توصیف کرد."

وزارت خارجه هند اتهامات پاکستان را پیشتر رد کرده بود و گفته بود که آقای یاداو در ایران به تجارت مشغول بوده و از آنجا ربوده شده و به پاکستان فرستاده شده است.

سفارت ایران در پاکستان نیز قبلا در بیانیه ای گفته بود که اتهامات مطرح شده در رسانه های پاکستان می تواند "تبعات منفی بر فضای برادری و دوستی دو کشور ایران و پاکستان داشته باشد".

سفارت ایران در پاکستان انتشار این اخبار را "محصول تفکراتی" دانست که تمایل ندارند روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

XS
SM
MD
LG