لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۶

سفر دو بازپرس هند به ايران


دو بازپرس هندی به ايران سفر کرده اند تا درباره حمله به خودرو حامل همسر سفير اسراييل در دهلی نو تحقيق و با مظنونان ايرانی حادثه گفت و گو کنند.

یک مقام هندی گفته است پس از آنکه جمهوری اسلامی با درخواست هند برای ادامه تحقيقات در ايران موافقت کرد، هيات هفته گذشته راهی تهران شد.

مقام‌های پليس هند در اسفندماه سال گذشته اعلام کردند که دادگاه دهلی نو برای سه ايرانی به نام‌های «سيد علی مهدی صدر»، «محمدرضا ابوالقاسمی» و «حسين افشار» قرار بازداشت صادر کرده است.

پليس هند می گويد اين عده در ماه مه سال گذشته در آن کشور بودند، تحقيقاتی ميدانی درباره سفارت اسراييل انجام دادند و سپس برای برنامه ريزی حمله، بار ديگر به دهلی نو رفتند.

به گفته پليس هند، دو نفر از مظنونين قبل از حمله، از کشور خارج شدند ولی پيش از آن با يک خبرنگار هندی که متهم به همکاری در طراحی اين حمله است، در تماس بودند. شخص سوم پس از اين حمله، هند را ترک کرد.

حسين افشار، ‌يکی از متهمين با مسعود صداقت زاده که او هم متهم به دست داشتن در طراحی حمله ديگری به منافع اسراييل در بانکوک است،‌ در تماس بود.

۲۴ بهمن‌ماه در جريان بمبگذاری در يک خودرو در دهلی نو، پايتخت هند، همسر يک ديپلمات اسراييلی همراه با راننده‌اش و دو تن ديگر زخمی شدند.
XS
SM
MD
LG