لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۴

نرگس کلباسی، نیکوکار ایرانی در هند به حبس و جریمه نقدی محکوم شد


نرگس کلباسی در میان کودکان معلول و نابینای هندی
نرگس کلباسی در میان کودکان معلول و نابینای هندی

نرگس کلباسی، شهروند ایرانی بریتانیایی که به فعالیت‌های نیکوکارانه هند مشغول بوده است، در دادگاهی در این کشور به یکسال زندان و ۳۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی محکوم شد.

حسن نوریان، سرکنسول ایران در حیدرآباد هند روز دوشنبه ۱۵ آذر با اعلام این خبر گفت که خانم کلباسی با سپردن وثیقه ملکی از بازداشت خارج شده است و باید منتظر دادگاه تجدیدنظر باشد.

نرگس کلباسی، شهروند ایرانی بریتانیایی پس از درگذشت والدینش در بریتانیا، برای انجام فعالیت‌های خیریه به سریلانکا و هند رفت و یک مرکز نگهداری از کودکان معلول بی سرپرست راه اندازی کرد.

غرق شدن یکی از کودکان نابینا در یک پیک نیک کنار رودخانه، خانم کلباسی را با اتهام قتل غیرعمدی به دلیل سهل انگاری در مراقبت از آن کودک مواجه کرد. رسیدگی این پرونده از دو سال پیش در جریان بود.

یک روز پیش از صدور رای، سفیر ایران در هند از گفت و گوهای وزیر امور خارجه ایران برای حل مشکل نرگس کلباسی، شهروند ایرانی متهم به قتل غیرعمد در هند خبر داد.

غلامرضا انصاری روز یکشنبه با بیان اینکه خانم کلباسی در جریان سفر آقای ظریف به هند با او در سفارتخانه ایران دیدار کرده است، گفت که امیدوار است در روزهای آینده حکم بیگناهی خانم کلباسی منتشر شود.

به گفته او وزیر امور خارجه ایران در مورد پرونده نرگس کلباسی با مقامات هندی گفت و گو کرده و خواستار رسیدگی عادلانه به پرونده او شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG