لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۱

نگرانی های ۴ قطعنامه شورای امنيت از تهران کماکان باقی است


نگرانی های ۴ قطعنامه شورای امنيت از تهران کماکان باقی است
نگرانی های ۴ قطعنامه شورای امنيت از تهران کماکان باقی است

العربيه زير عنوان " ناظراتمی سازمان ملل متحد درگير ايمنی پس از فوکوشيما و فعاليت های ايران" می نويسد تدابير ايمنی در سطحی جهانی با توجه به فاجعه فوکوشيما در ژاپن، و تشديد سوء ظن های به ايران در مورد توليد تسليحات اتمی موضوعاتی است که اجلاس هفته آينده آژانس اتمی سازمان ملل متحد را تحت الشعاع قرار می دهد. سوريه و کره شمالی، و نيز تدارکات مقدماتی در مورد خاورميانه عاری از تسليحات اتمی از جمله موضوع های ديگری است که هيات مديره آژانس بين المللی انرژی اتمی از روز دوشنبه تا جمعه درجريان تشکيل اين اجلاس در وين بررسی خواهند کرد.

هيات مديره آژانس در باره فعاليت های اتمی ايران، که بسياری از کشورهای غربی حدس می زنند با هدف توليد تسليحات اتمی انجام می گيرد، اما جمهوری اسلامی می گويد صلح آميز است، گزارشی جديد و مهم دريافت خواهد کرد.

پيش نويس اين گزارش، که خبرگزاری فرانسه آن را ديده است، حاوی نگرانی های روز افزون اين آژنس نظارتی سازمان ملل متحد از فعاليت های مرتبط با توليد کلاهک اتمی برای موشک است.

ايران ماه گذشته اجازه داد بازرسان آژانس بين المللی انرژی اتمی از چند سايت ديدن کنند، اما ديپلمات های غربی اين اقدام را به عنوان تلاشی توخالی با هدف جلب توجه که نتوانسته است نگرانی های عمده مطرح شده در چهار قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل متحد را برطرف کند، رد کرده اند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG