لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

دختر عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی در بازداشت: یک ماه است خبری از محل بازداشت پدرم نداریم


عباس واحدیان شاهرودی و دخترش هنگامه
عباس واحدیان شاهرودی و دخترش هنگامه

با گذشت بیش از یک ماه از بازداشت «عباس واحدیان شاهرودی» در منزل شخصی خود در مشهد هیچ نهادی پاسخگوی خانواده این نویسنده و فعال مدنی نیست.

«هنگامه واحدیان شاهرودی» دختر «عباس واحدیان شاهرودی» به صدای آمریکا گفت، این اولین‌بار نیست که پدرم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. او ۶ سال پیش برای اولین‌بار به اتهام همکاری با سایت کلمه بازداشت شد و خانواده به مدت یک سال از محل بازداشت او خبری نداشتند.

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد در تاریخ ۱۹ مهر ۹۷ در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

وی همچنین از برخورد نامناسب و تهدیدآمیز ماموران با دو فرزند دیگر آقای واحدیان در زمان بازداشت خبر داد و گفت، ماموران به خواهر ۹ ساله‌ام گفتند پدرت را می‌کشیم و برادر ۲۰ ساله‌ام را تهدید کردند او را هم بازداشت می‌کنند.

لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

آقای عباس واحدیان ۱۹ روز پس از بازداشت در تماس تلفنی کوتاهی که با خانواده خود داشت، از محل بازداشت خود اظهار بی اطلاعی کرد. همچنین در این تماس تلفنی آقای واحدیان از دیگر اعضای خانواده خواست تا به پسرش اطلاع دهند که مراقب خود باشد.

دختر این نویسنده و فعال مدنی در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از سلامت پدرش، عنوان کرد که از مقامات انتظار دارد که خانواده را از محل بازداشت و سلامت عباس واحدیان مطلع کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG