لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۸

کره جنوبی: نشانه غیرمعمولی درباره سلامت رهبر کره شمالی دیده نشده است


پس از انتشار اخباری درباره وضعیت سلامت کیم‌ جونگ اون، رهبر کره شمالی، دولت کره جنوبی، روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت، اعلام کرد که «هیچ نشانه غیرمعمولی در این باره دیده نشده است.»

سخنگوی کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «هیچ فعالیت غیرمعمولی در کره شمالی دیده نشده است و هیچ اطلاعی مبنی بر شایعات در مورد سلامتی کیم جونگ اون در دست نیست.»

بنابر این بیانیه کره جنوبی گفته است که هیچ خبری در مورد شایعات مربوط به سلامتی کیم جونگ اون را که توسط برخی رسانه‌ها منتشر شده را تایید نمی کنیم.

آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که آمریكا دارای اطلاعاتی است كه كیم جونگ اون ممكن است تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد و عوارض آن او را «ناتوان یا وخیم» كرده باشد. اما، این مقام مسئول تأکید كرد كه چیزی برای تأیید انجام عمل جراحی یا عوارض وجود ندارد. هنوز کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهار نظری نکرده اند.

همچنین رئیس کمیته امور خارجه مجلس شورای ملی کره جنوبی گفت که او توسط منابع غیردولتی پی برده است که کیم جونگ اون به دلیل مشکلات قلبی و عروقی مورد عمل جراحی قرار گرفته است. اما از سوی دیگر یک مقام رسمی سرویس اطلاعات ملی سئول گفت که نمی توان تایید کرد که آیا رهبر کره شمالی جراحی شده یا خیر.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG