لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۲

چهار فعال حقوق زنان در ایران برای اجرای حکم زندان احضار شدند


از راست: اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله، و مریم محمدی، از اعضای ندای زنان ایران
از راست: اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله، و مریم محمدی، از اعضای ندای زنان ایران

مریم محمدی، ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، و اسرین درکاله، چهار فعال حقوق زنان که از سوی دادگاه انقلاب مجموعا به ۱۶ زندان محکوم شده بودند به واحد اجرای احکام احضار شدند.

اسرین درکاله روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند با انتشار متنی در اینستاگرام خود اعلام کرده است که این چهار فعال حقوق زنان که عضو انجمن «ندای زنان ایران» نیز هستند، با دریافت ابلاغیه‌ای در تاریخ ۲۴ اسفند به واحد اجرای احکام احضار شده‌اند.

این فعال حقوق زنان با انتشار این خبر در اینستاگرام خود می‌گوید این احضاریه در شرایطی به آنها ابلاغ شده است که «آزادی یا مرخصی همه زندانیان به ضرورت اجتماعی بدل شده است.»

این چهار فعال حقوق زنان پیشتر در تاریخ ۱۹ آذر ماه از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری هر کدام از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی»، «تلیغ علیه نظام» و «تظاهر به عمل حرام با مصداق بی‌حجابی» به ۴ سال و ۲ ماه زندان محکوم شده بودند که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام تنها ۳ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، فعال مدنی، و نمایندگان کارگران و سایر اصناف را بازداشت کرده است.

ایالات متحده بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان و فعالان مدنی، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG