لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۷

محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران بار دیگر بازداشت شد


محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران، روز شنبه ۱۹ بهمن ماه از سوی نیروهای امنیتی در خانه‌اش بازداشت و مکانی نامعلوم منتقل شده است.

کانون صنفی معلمان ایران، در کانال تلگرامی خود با انتشار بیانیه‌ای نسبت به بازداشت محمدتقی فلاحی دبیرکل این کانون اعتراض کرد.

در این بیانیه آمده است که «بار دیگر نیروهای امنیتی با دستگیری محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران(تهران) نشان دادند که قوه قضائیه و نیروهای امنیتی اراده کرده‌اند که فضای فعالیت صنفی را امنیتی و کنش صنفی را پر هزینه نمایند.»

کانون صنفی معلمان ایران در ادامه ضمن محکوم کردن بازداشت آقای فلاحی خواهان «آزادی بدون قید و شرط» او شده است.

پیش از این نیز محمدتقی فلاحی روز ۱۲ اردیبهشت در آخرین دقایق تجمع مسالمت‌آمیز روز معلم ایران پس از خواندن قطعنامه پایانی تجمع که موضوع آن مربوط «مطالبات صنفی معلمان و خواسته‌‌های آنها از دولت» بوده است به همراه «رسول بداقی» یکی دیگر از اعضای کانون صنفی معلمان توسط ماموران لباس شخصی بازداشت و از سوی دادگاه به هشت ماه زندان و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

در حال حاضر به غیر از محمدتقی فلاحی محمود بهشتی لنگرودی، سخنگو ، محمد حبیبی مسئول واحد تشکیلات این کانون و اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران( تهران ) هم در زندان هستند.

وزارت خارجه آمریکا پیشتر در گزارش حقوق بشر خود از وضعیت معلمان ایرانی نوشت و به دست کم سه تن از رهبران تشکلات صنفی معلمان در ایران که با احکام ناعادلانه در زندان هستند، اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG