لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

در پی اعتراضات صنفی دانشجویان علم و صنعت؛ حراست دانشجویان معترض را محبوس کرد


تصویری از تحصن دانشجویان در ساختمان مدیریت دانشگاه آزاد
تصویری از تحصن دانشجویان در ساختمان مدیریت دانشگاه آزاد

در پی تحصن شماری از دانشجویان علم و صنعت در ساختمان ریاست این دانشگاه، حراست با محبوس کردن دانشجویان اقدام به باز کردن درهای ساختمان و روشن کردن کولرها کرد تا آنها را وادار به ترک محل تحصن کند.

بنابر گزارش‌ها از منابع خبری دانشجویی، شماری از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت روز سه‌شنبه ۳ دی ماه در اعتراض به انتصاب عبدالمجید ارجمندی، سرپرست معاونت فرهنگی این دانشگاه در ساختمان ریاست این دانشگاه دست به تحصن زدند.

دانشجویان پلاکاردهایی را به همراه داشتند که روی آن «اسوه بی فرهنگی شده معاون فرهنگی»،«علم و صنعت ایران نمیشود پادگان» و «معاون ضد فرهنگ نمیخوایم نمیخوایم» نوشته شده بود.

گزارش ها و تصاویر منتشر شده حاکی است تحصن دانشجویان در حالی در ساختمان مدیریت ادامه داشته است که حراست علاوه بر محبوس کردن دانشجویان اجازه پیوستن دیگر دانشجویان به این تحصن را ندادند، همچنین اقدام به بستن سرویس‌های بهداشتی ساختمان و روشن کردن کولرها کردند تا دانشجویان را مجبور به متوقف کردن این تحصن کنند.

گزارش‌ها حاکی است که رئیس دانشگاه علم و صنعت در جمع دانشجویان حاضر نشده است.

دانشجویان معترض خواهان برکناری ارجمندی از سمت سرپرستی معاونت فرهنگی دانشگاه، اعمال نظر اعضای شورای صنفی، تشکل‌ها و کانون‌های معترض به عنوان نماینده دانشجویان در انتصاب معاونت فرهنگی و عدم تشکیل پرونده در کمیته انضباطی برای تحصن کنندگان دانشجو هستند.

پیش از این نیز بارها درخواست های صنفی دانشجویان به برخورد مقامات امنیتی انجامیده است و گاهی دانشجویان با احکام سنگین نیز روبرو شده‌اند. احکامی که با انتقاد سازمان‌های بین المللی روبرو شده است از جمله سازمان دیده‌بان حقوق بشر احکام سنگین قضایی علیه دانشجویان را محکوم کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG