لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۷

محمد حبیبی معلم زندانی در ایران ممنوع الملاقات شد


گزارش‌ها حاکی است که محمد حبیبی معلم زندانی در ایران برای نزدیک به یک ماه از سوی مسئولان زندان ممنوع الملاقات شده است.

بنابر گزارش منابع حقوق بشری، خانواده محمد حبیبی، معلم زندانی روز چهارشنبه ۸ آبان ماه برای ملاقات هفتگی با فرزندشان به تهران آمده بودند، اما اجازه ملاقات نیافتند.

گزارش‌ها حاکی است که بعد از پیگیری این خانواده مشخص شد آقای حبیبی تاریخ ۲۹ مهر تا ۲۱ آبان از سوی رئیس زندان ممنوع الملاقات شده است.

این ممنوع الملاقاتی به دنبال ۲۲ روز از نافرمانی محمد حبیبی، فرهاد میثمی، برزان محمدی و مهدی مسکین نواز در اعتراض به تضییع حقوق زندانیان در اوین صورت گرفته است.

محمد حبیبی و فرهاد میثمی ۱۶ مهرماه امسال در یک نامه سرگشاده خطاب به قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها نسبت به نقض آشکار حقوق زندانیان در زندان اوین اعتراض کرده‌ بودند.

پیش از این آقای حبیبی در تجمعی که ۲۰ اردیبهشت سال ۹۷ به مناسبت هفته معلم، مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شده بود، به همراه ۱۴ تن از شرکت کنندگان در تجمع بازداشت و سال گذشته حکم ۱۰ سال و شش ماه زندان و شلاق این فعال صنفی فرهنگیان و عضو هیئت مدیره کانون معلمان استان تهران، در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

محمد حبیبی، محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی از جمله فعالان صنفی معلمان هستند که در حال حاضر در زندان به سر می‌برند. برخورد با معلمان معترض و بازداشت آن‌ها از سوی نیروهای امنیتی، با اعتراض نهادهای حقوق‌بشری و صنفی مواجه شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG