لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۴

یک کارگر نیشکر هفت تپه توسط ماموران امنیتی بازداشت شد


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

گزارش‌های منابع کارگری حاکی است که یک کارگر نیشکر هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

کانال تلگرامی کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت تپه و زندانیان ترقی‌خواه، روز یکشنبه ۱۴ مهرماه گزارش داد که یوسف بهمنی، یکی از کارگران هفت تپه، «توسط پلیس امنیت شوش» دستگیر شده است.

جزئیات بیشتری از بازداشت این کارگر منتشر نشده است؛ اما به نوشته این کانال تلگرامی آقای بهمنی در سومین روز اعتصابات نیشکر هفت تپه به همراه چند کارگر دیگر به پلیس امنیت شوش احضار شده بود.

بنابر این گزارش همچنین نهادهای امنیتی امروز یکشنبه با تماس های پیاپی دست به تهدید تعدادی از کارگران اعتصابی زدند.

پیش از این سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، گزارش داده بود که حدود ۴۰ کارگر هفت تپه احضار شده‌اند تا روز دوشنبه ۸ مهرماه خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند.

اعتراضات کارگران هفت تپه از سال ۹۷ به صورت گسترده آغاز شد، ولی این اعتراضات با برخورد امنیتی و قضایی از سوی حکومت روبرو شد. اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه از جمله کارگرانی بود که پس از بازداشت، اعلام کرد مورد شکنجه قرار گرفته است و برای دومین بار بهمن ماه سال گذشته دستگیر شد.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. وزارت خارجه آمریکا نیز در پیامی گفته بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG