لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۹

چندتن از هنرمندان سرشناس تا دادگاه انقلاب «محمد رسول‌اف» را همراهی کردند


جمعی از هنرمندان در ایران محمد رسول اف فیلمساز ایرانی را که به دادگاه انقلاب احضار شده بود، همراه او شدند و این هنرمند را تا دادگاه همراهی کردند.

محمد رسول اف فیلمساز و کارگردان سینما که به یکسال حبس تعزیری و دوسال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد پیش از آخرین مهلت تقاضای تجدید نظر حکم پرونده‌اش در دادگاه انقلاب ا حضار شد و جمعی از هنرمندان سرشناس نیز او را همراهی کردند.

جعفر پناهی ، اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، فاطمه معتمدآریا، کیانوش عیاری، بهمن فرمان‌آرا، مجید برزگر، رضا درمیشیان از جمله این هنرمندان بودند.

محمد رسول‌اف، کارگردان سینما و برنده جایزه نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۷ توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است.اتهام آقای رسول‌اف در این پرونده «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و دادگاه این کارگردان روز ۲۳ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شده است.

گفته می شود که این حکم بیشتر به دلیل فیلم‌های «لِرد» و «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند» صادر شده است.

پیشتر نیز این فیلمساز و کارگردان سینما پیش از این در شهریور ماه سال ۹۶ هنگامی که وارد ایران شد ماموران امنیتی پاسپورت او را توقیف کردند و از آن پس ممنوع‌الخروج شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG