لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۷

همسر «ندا ناجی» از وضعیت اسفناک زندان قرچک نوشت| از بالا آمدن چاه فاضلاب زندان تا رفتار تحقیرآمیز پرسنل


همسر ندا ناجی زندانی فعال مدنی زندانی در ایران در یک توئیت از وضعیت نامناسب زندان قرچک نوشت.

جمال عاملی همسر ندا ناجی فعال مدنی زندانی در ایران روز جمعه ۴ مرداد در یک توئیت از بالا آمدن چاه فاضلاب زندان قرچک و نبودن امکان استفاده از سرویس‌های بهداشتی این زندان نوشت: «امروز چاه فاضلاب زندان قرچک بالا اومده بود و عملا امکان استفاده از سرویس‌های بهداشتی رو غیر ممکن کرده بود رنج زندانی بودن و محدودیت‌های زندان کافی نیست.»

آقای عاملی در ادامه نوشت که «بوی گند فاضلاب و گرمای شدید هوا و نبود سرویس بهداشتی و رفتار تحقیرآمیز پرسنل و ... هم رنجیست که زندانیان قرچک باید تحمل کنند.»

هفته گذشته نیز در پی قطعی آب در زندان قرچک آقای عاملی نوشته بود «سه روزه هیچ کس حمام نرفته، فشار آب به قدری ضعیفه که زندانی‌ها برای استفاده از سرویس بهداشتی مجبورند بطری آب معدنی با خود ببرند. بوی گند تمام بندهای زندان را برداشته و آبی برای شستشو نیست.»

پیش از این نیز گزارش‌هایی از وضعیت نامناسب زندان قرچک منتشر شده بود.

وضعیت ناگوار زندانیان در زندان زنان قرچک (ندامتگاه شهر ری) هم در گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

وضعیت نامناسب زندان تنها مربوط به زندان قرچک نیست. چندی پیش نیز «علی‌رضا شیرمحمدعلی»، زندانی سیاسی در زندان فشافویه به گفته وکیلش با ۳۰ ضربه چاقو به قتل رسید.

ندا ناجی، فعال مدنی که در روز جهانی کارگر بازداشت شده و در زندان زنان قرچک زندانی است، اخیرا دو بار هدف حمله در این زندان قرار گرفته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG