لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۹

تلاش سالمندان آسایشگاه بهائیان در کرج برای توقف آزار و فشار حکومت


سالمندان حاضر در آسایشگاه بهائیان کرج خواستار توقف آزار و تلاش برای بستن این محل شدند.
سالمندان حاضر در آسایشگاه بهائیان کرج خواستار توقف آزار و تلاش برای بستن این محل شدند.

در پی تلاش بهزیستی و اداره اماکن استان البرز برای بستن یک مرکز نگهداری سالمندان بهائی در کرج، این سالمندان با نشان دادن پلاکاردهایی خواستار توقف این اقدامات شدند.

وبسایت کمپین دفاع از زندانیان سیاسی نوشت که ماموران بهزیستی پس از اینکه در خارج کردن سالمندان از این آسایشگاه ناکام ماندند، هفته گذشته بار دیگر با حکم دادستانی برای بستن آسایشگاه تلاش کردند اما این بار نیز موفق به خارج کردن سالمندان بهائی نشدند.

از سوی دیگر، تصاویری از سالمندان حاضر در این آسایشگاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که درخواست این سالمندان برای توقف آزار بهائیان را نشان می دهد. در این تصاویر سالمندان کاغذی را در دست گرفته اند که روی آن نوشته است: «به آزار و اذیت سالمندان بهائی در ایران (کرج) پایان دهید. اینجا خانه ماست.»

پیشتر اعلام شده بود که اداره اماکن کرج، روز پنجشنبه ۶ تیر با مراجعه به یکی از مراکز نگهداری از سالمندان بهائی در گلشهر، سعی در خارج کردن سالمندان و پلمب محل را داشتند که به دلیل عدم خروج سالمندان و پرسنل، از پلمب این مرکز موقتا خودداری کردند.

در پی این اقدام، گیتی چرخی زرین، مدیر این مجموعه برای روز یکشنبه ۹ تیر به دادستانی استان البرز احضار شده است.

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و دولت ایالات متحده بارها آزار و زندانی کردن پیروان اقلیت های مذهبی در ایران را محکوم کرده اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۳۱ خرداد در جریان رونمایی از گزارش سالانه آزادی مذهبی سخنرانی کرد و گفت در ایران سرکوب بهائیان، مسیحیان و دیگران همچنان وجدان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG