لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۹

پلیس قایق‌های گردشگران در سد لفور را توقیف کرد


پس از انتشار تصاویری در رسانه‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی که چند نفر را مشغول تفریح در سد لفور مازندران نشان می‌داد، رسانه های داخل ایران گزارش دادند که پلیس قایق‌های این گردشگران را توقیف کرده است.

همچنین تصاویری منتشر شده که ماموران پلیس را در کنار سد لفور و در حال توقیف جلیقه‌ها و قایق گردشگران نشان می دهد.

خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داده است که مسئول بخش خصوصی که حضور گردشگران در آب مربوط به آن‌ها بوده، شناسایی شده و این فرد به «دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه شمالی» احضار شده است.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی به سرعت عمل پلیس در برخورد با بی حجابی اشاره کرده و گفته اند که این سرعت عمل در موضوعات دیگر وجود ندارد. از جمله پرونده اسیدپاشی اصفهان که با گذشت ۴ سال از این اتفاق حتی یک مظنون نیز بازداشت نشده است.

یکی از کاربران هم به بی نتیجه ماندن شکایت خود در پرونده سرقت از خانه‌اش اشاره کرده و این موضوع را با نوع عملکرد پلیس با موضوع حجاب مقایسه کرده است.

پیش از این یونس حسینی‌عالمی، دادستان عمومی و انقلاب مازندران، به فارس گفته بود که به دنبال دستور رئیس کل دادگستری این استان، «به صورت ویژه» به این مسئله رسیدگی خواهد شد.

طی روزهای اخیر تصاویری از چند زن و مرد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که مشغول تفریح در آب‌های سد لفور در مازندران هستند.

​در این تصاویر، مردان مایوی شنا بر تن دارند. زنان حاضر در تصویر نیز حجاب خود را برداشته‌اند.

در توضیحاتی که همراه این تصاویر منتشر شده، آمده که این افراد در روز عید فطر مشغول تفریح بوده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG