لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

نماینده زرتشتیان در مجلس: ممنوعیت به کارگیری اقلیت‌های دینی در مهدکودک‌ها تبعیض‌آمیز است


پس از آن که رسانه‌های ایران از ممنوعیت به کارگیری اقلیت‌های دینی در مهدکودک‌ها خبر دادند، نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی این ممنوعیت را «تبعیض آمیز» توصیف کرد.

اسفندیار اختیاری روز دوشنبه ۱۳ خرداد در نامه ای به وزیر کار این ممنوعیت را «تبعیض آمیز» دانسته و خواستار اصلاح آن شده است.

این نماینده مجلس در نامه خود یادآور شده که ابلاغیه سازمان بهزیستی مخالف با بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی مبنی بر «رفع تبعیضات ناروا» و «ایجاد امکانات عادلانه» برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی است.

پیشتر در ابلاغیه سازمان بهزیستی که از سوی رسانه ها منتشر شده، اعلام شده بود که به کارگیری پرسنل از اقلیت دینی تحت هر عنوان در مهدکودک، به غیر از مهدهای مخصوص اقلیت‌های دینی، ممنوع است.

اما روابط عمومی این سازمان به ایرنا گفته است که این ممنوعیت مربوط به کلاس‌های آموزش عمومی و مذهبی است.

اقلیت های دینی در ایران با نقض حقوق بشر و نابرابری مواجه هستند. به طوری که در بخشی از گزارش وضعیت حقوق بشر جهان در سال ۲۰۱۸ که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، به نقض حقوق بشر در ایران نیز اشاره شده است.

ایالات متحده بارها سرکوب پیروان اقلیت‌های دینی و مذهبی - از جمله بهائیان، دراویش، نوکیشان مسیحی، و حتی مسلمانان سنی‌مذهب - توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده است.​

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG