لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۴

دانش‌آموزان و معلمان یک مدرسه در مهاباد کُردی رقصیدند


پس از رقص دانش‌آموزان در چندین مدرسه ایران با ترانه «جنتلمن» ساسی مانکن این‌بار یک ویدئو در شبکه های اجتماعی منتشر شده که چند معلم و دانش‌آموزان دختر را در یک مدرسه در حال رقص کردی نشان می دهد.

براساس تصاویر ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، گروهی از دانش‌آموزان و چند معلم مرد و زن در یک مدرسه در مهاباد به صورت گروهی در حال رقیصدن کُردی هستند.

آموزش و پرورش آذربایجان غربی، رقص کردی در یکی از مدارس مهاباد را تایید و اعلام کرده است که «موضوع رقص مختلط دانش‌آموزان و معلم‌ها در مدرسه‌ای در مهاباد در دست بررسی است. »

این ویدئو چندی پس از آن منتشر شده است که اخیرا رقص دانش‌آموزان چندین مدرسه با ترانه جنتلمن ساسی‌مانکن در ایران خبرساز شده بود.

موضوعی که مقامات جمهوری اسلامی آن را «ابتذال‌» نامیدند و خواهان برخورد با آن شدند.براساس قوانین آموزش و پرورش رقص و پایکوبی دانش‌آموزان به همراه موسیقی در مدارس ایران مجاز محسوب نمی‌شود و تنها موسیقی مورد تایید حکومت می تواند در مدارس پخش شود.

پس از انقلاب ۵۷ در ایران و به خصوص در دهه شصت و هفتاد سرودهای انقلابی و مذهبی در مراسم‌های مختلف مدارس پخش می شد و تا به امروز دانش آموزان اجازه رقصیدن در جشن‌ها را ندارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG