لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

نرگس محمدی «تحت الحفظ» برای جراحی به بیمارستان منتقل شد


نرگس محمدی فعال مدنی و مدافع حقوق بشر ایرانی در کنار دو فرزندش
نرگس محمدی فعال مدنی و مدافع حقوق بشر ایرانی در کنار دو فرزندش

پس از بارها رد کردن درخواست مرخصی درمانی نرگس محمدی، در نهایت دادستانی تهران با این فعال مدنی را «تحت الحفظ» جهت انجام عمل جراحی به بیمارستان اعزام و بستری کرد.

کانال تلگرامی سایت کلمه روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت گزارش داد که نرگس محمدی که با مرخصی درمانی او موافقت نشده، برای تحت عمل جراحی هیسترکتومی(خارج کردن رحم) «تحت الحفظ نیروهای امنیتی و زندان» به بیمارستان منتقل شده است.

خانواده و وکلای خانم محمدی درخواست مرخصی درمانی برای انجام عمل جراحی را داشتند اما در نهایت باز هم با مرخصی او مخالفت شد.

نرگس محمدی طی سال‌های حبس تا کنون سه بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است که هر بار با همراهی «نیروهای امنیتی» و سخت‌گیری‌های «خارج از عرف» این نیروها همراه بوده است.

همچنین تقی رحمانی همسر خانم محمدی نیز این موضوع را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده و نوشته است که «تا کنون در تمام مدت زندان با وجود بیماری نرگس محمدی یکبار مرخصی ۳روزه آمده است.»

پیشتر محمود بهزادی راد، وکیل نرگس محمدی هشدار داده بود که این فعال مدنی زندانی باید هر چه سریعتر تحت عمل جراحی قرار گیرد.

بنا به گفته وکیل او ، خانم محمدی نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارد، پیشتر نیز در رابطه با دسترسی نداشتن به خدمات درمانی مناسب اعتراض کرده بود اما علی رغم موافقت مقام قضایی با اعزام او برای معاینه به بیمارستان مخالفت شده بود.

وکیل خانم محمدی گفته است که موکلش ۶ سال و هشت ماه از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG