لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۵

دو فعال بازداشت شده در تجمعات روز جهانی کارگر به زندان اوین منتقل شدند


ندا ناجی(راست)، عاطفه رنگریز
ندا ناجی(راست)، عاطفه رنگریز

گزارش‌ها حاکی است که دو فعال حقوق زنان و کارگری بازداشت شده در تجمعات روز جهانی کارگر در تهران، با تمدید قرار بازداشت موقت، به زندان اوین منتقل شده‌اند.

براساس اخبار منتشر شده از سوی منابع کارگری از جمله اتحادیه آزاد کارگران، «ندا ناجی» فعال حقوق زنان و «عاطفه رنگریز» فعال حقوق زنان و کارگران پس از بازداشت در تجمعات روز جهانی کارگر، در تهران برای تحقیقات بیشتر از زندان قرچک به زندان اوین منتقل شده‌اند و قرار بازداشت آ‌ن‌ها نیز تا ده روز دیگر تمدید شده است.

همچنین گزارش‌ها حاکی است که خانم ناجی در تماسی با خانواده اش اعلام کرده به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شده است.

مرضیه امیری روزنامه نگار شرق نیز از دیگر افراد بازداشت شدگان این تجمعات است که گفته می‌شود به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

در پی تجمعات روز جهانی کارگر در تهران دست کم ۳۰ نفر بازداشت شدند که گزارش‌ها حاکی از آزادی ۱۴ نفر از بازداشت شدگان با قرار کفالت است.

پس از این بازداشت‌ها وزارت خارجه ایالات متحده در پیامی که در صفحه فارسی توئیتر خود منتشر شده از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر انتقاد کرد.

وزارت خارجه آمریکا گفته است که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG