لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

یک درویش زن دیگر هم در زندان مورد حمله قرار گرفت


 نمایی از ورودی زندان قرچک ورامین که مقامات آن را ندامتگاه شهر‌ری می‌نامند
نمایی از ورودی زندان قرچک ورامین که مقامات آن را ندامتگاه شهر‌ری می‌نامند

به گزارش کمپین حقوق بشر در ایران، سیما انتصاری از زنان درویش زندانی در زندان قرچک ورامین روز ۲۶ فروردین ماه از سوی یکی از زنان زندانی کتک خورده است.

بنابر این گزارش، این زن زندانی به خانم انتصاری گفته مسوولان زندان به او قول داده‌اند اگر دراویش را مورد آزار قرار دهد، در درخواست آزادی مشروط او تجدیدنظر خواهد شد.

یک منبع مطلع به کمپین گفته است که پیش از این نیز الهام احمدی دیگر درویش زن زندانی مورد ضرب و شتم یکی از زنان زندانی قرار گرفته است.

سپیده مرادی، الهام احمدی، شکوفه یداللهی، سیما و شیما انتصاری از زمان بازداشت تاکنون در بند جرایم پرخطر و مواد مخدر، بدون رعایت قانون تفکیک جرایم، به سر می‌برند.

پیش از این یک زندانی سابق زندان قرچک در گفت‌وگو با صدای آمریکا گفته بود: هیچ قانونی در زندان قرچک وجود ندارد و هیچ زندانی از حقوق اولیه خود به عنوان یک زندانی برخوردار نیست. ماموران زندان به خودشان اجازه می‌دهند به زنان زندانی فحاشی کنند و آنها را مورد تحقیر قرار دهند.

وضعیت ناگوار زندانیان در زندان زنان قرچک (ندامتگاه شهر ری) در گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG