لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۶

با شکایت سپاه، عضو شورای شهر اصفهان از حضور در جلسات شورا محروم شد


مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان، از محرومیت شش ماهه برای حضور در جلسات این شورا خبر داده است. به گفته او اظهارنظر در دو پست توئیتری و اینستاگرامی باعث صدور این حکم از سوی دادگاه شده است.

آقای مقدری روز چهارشنبه ۲۱ فروردین با اعلام این خبر توضیح داد که سپاه پاسداران استان اصفهان و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان شاکیان او در این پرونده بوده‌اند.

این عضو شورای شهر اصفهان سال گذشته در شبکه‌های اجتماعی از مهدی حاجتی عضو بازداشت شده شورای شهر شیراز و همچنین علی اصغر غروی پژوهشگر قرآنی حمایت کرده بود و همین مطالب باعث محکومیت او در دادگاه شده است.

مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز، پنجم مهر ماه سال گذشته و به دلیل نوشتن توئیتی در حمایت از «دو دوست بهایی بازداشت شده» از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود. او ۱۵ مهر ماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

مقامات جمهوری اسلامی از جمله جواد ظریف وزیر خارجه مدعی هستند در ایران کسی به دلیل اظهارنظر تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد و محکوم نمی‌شود. آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز با آغاز سال ۱۳۹۷ در سخنرانی خود در مشهد گفته بود که در ایران «آزادی بیان وجود دارد و مردم در ابراز نظرات مختلف آزادند.»


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG