لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

جمعی از فعالان و شهروندان هلند با تجمع مقابل سفارت ایران خواستار آزادی نسرین ستوده شدند


جمعی از فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان هلند روز شنبه ۲۵ اسفند با تجمع مقابل سفارت ایران در این کشور خواستار آزادی فوری نسرین ستوده شدند.

این تجمع در اعتراض به حکم سنگین ۳۸ سال زندان برای این وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، مقابل ساختمان سفارت جمهوری اسلامی در لاهه برگزار شد.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی، شعار «همین حالا نسرین را آزاد کنید» سر دادند.

سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه با راه‌اندازی یک کارزار اینترنتی برای آزادی نسرین ستوده، از فعالان مدنی سراسر جهان خواست افکار بین المللی را متوجه وضعیت و مطالبات این وکیل زندانی کنند.

بنابر اعلام عفو بین الملل، در كمتر از سه روز، بيش از ۲۵۰ هزار نفر در سراسر جهان خواستار آزادی او شده‌اند.

پیشتر نیز ۲۸ هزار نفر از فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان نروژی با امضای دادخواستی، خواستار آزدی فوری خانم ستوده شده بودند.

رضا خندان همسر این وکیل زندانی نیز روز چهارشنبه در صفحه فیسبوک خود نوشت که حکم نسرین ستوده در آخرین پرونده‌اش، در زندان به او ابلاغ شده و حکم او برای دو پرونده باز خود، به ۳۳ سال و شش ماه زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق است. او پیش از این نیز به پنج سال زندان محکوم شده بود.

رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر در روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند به خبرنگاران گفت: «ما حکم صادره علیه نسرین ستوده را به شدت محکوم می‌کنیم و از شرکا و متحدان خود می‌خواهیم که گفت‌وگو کرده و از همه شرکا و متحدان‌مان می‌خواهیم به این حکم اعتراض کنند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG