لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۲

رضا خندان: تنها یک جلسه دادگاه «غیابی» برای «هفت اتهام » نسرین ستوده برگزار شد


نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر از ۲۳خرداد ماه در بازداشت به سر می‌برد
نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر از ۲۳خرداد ماه در بازداشت به سر می‌برد

رضا خندان همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران از هفت اتهام جدید به همسرش در یک جلسه دادگاه غیابی خبر داده است.

کمپین حقوق بشر ایران روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند به نقل از رضا خندان نوشت: براساس شنیده‌ها حکم نسرین ستوده با هفت اتهام صادر شده اما هنوز حکم به این وکیل زندانی ابلاغ نشده است.

رضا خندان از برگزاری تنها یک جلسه دادگاه به شکل «غیابی» خبر داده و گفته است که در این جلسه که نهم دی ماه ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شده خانم ستوده در اعتراض به غیرقانونی بودن روند دادگاه‌های انقلاب شرکت نکرده است.

آقای خندان گفته است که همسرش از ابتدای بازداشت در اعتراض به قانون انتخاب وکلای مورد تایید قوه قضاییه، برای خود وکیلی انتخاب نکرده است و دادگاه غیابی بدون حضور متهم و وکیلش برگزار شده است.

بنابر این گزارش، نسرین ستوده در این پرونده جدید متهم به «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «عضویت موثر در گروهگ غیرقانونی و ضدامنیتی کانون مدافعان حقوق بشر لگام و شورای ملی صلح»، «تشویق مردم به فساد و فحشا و فراهم آوردن موجبات آن»، «ظاهر شدن بدون حجاب شرعی در محل شعبه بازپرسی»، «اخلال در نظم و آسایش عمومی»، «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» است.

نسرین ستوده از تاریخ ۲۳خرداد ماه در بازداشت به سر می‌برد و بازداشت این فعال حقق بشراعتراض وزارت خارجه آمریکا و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر را در پی داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG