لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

زندانی شدن مدیر شهرداری اصفهان که یک برنامه تماشای خانوادگی فوتبال را برگزار کرد


یکی از مدیران شهرداری اصفهان که فوتبال ایران و مراکش را در بازی‌های جام جهانی به صورت خانوادگی و بدون تفکیک جنسیتی در مجموعه گردشگری کوه صفه پخش کرده بود، برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان دستگرد اصفهان منتقل شد.

علی معینی، فعال سیاسی اصلاح طلب و مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان، وابسته به شهرداری اصفهان، روز شنبه ۱۱ اسفند برای تحمل حکم خود در حالی به زندان رفت که خبرهای غیررسمی حاکی از محکومیت او به دلیل پخش فوتبال در بین مردم این شهر بدون تفکیک جنسیتی در منطقه گردشگری کوه صفه اصفهان است.

او پیشتر در صفحه توئیتر خود اعلام کرده بود که به خاطر برگزاری این برنامه سه ابلاغیه و شکایت دریافت کرده است.

خبرگزاری فارس، رسانه نزدیک به سپاه پاسداران، اما در این باره نوشت که حکم صادره علیه آقای معینی «توهین به مقامات عالی‌رتبه کشور» در توئیتر بوده و مربوط به پیش از انتصاب او در شرکت توسعه گردشگری سپاهان است.

ادعای خبرگزاری فارس در حالی‌ است که برگزاری پخش خانوادگی فوتبال در اصفهان حاشیه‌های بسیاری را از سوی تندروها به همراه داشت به طوری که آن زمان مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان، آن را اشاعه «منکرات در کشور اسلامی» توصیف کرده بود.

رسانه‌های داخل ایران در تیرماه امسال از احضار علی معینی به مراجع قضایی خبر داده بودند.

جمهوری اسلامی سال‌ها است که با پخش مسابقات فوتبال در اماکن عمومی بدون تفکیک جنسیتی مخالفت می‌کند و همچنین اجازه نمی ‌دهند تا زنان در کنار مردان در ورزشگاه‌ها حاضر شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG