لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

دادستان تهران: محکومان امنیتی در ایران در «بهترین وضعیت پزشکی» قرار دارند


نازنین زاغری و نرگس محمدی دو زندانی در ایران در نامه‌ای اعلام کرده بودند که به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی مناسب و کافی دست به اعتصاب غذای سه روزه خواهند زد.
نازنین زاغری و نرگس محمدی دو زندانی در ایران در نامه‌ای اعلام کرده بودند که به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی مناسب و کافی دست به اعتصاب غذای سه روزه خواهند زد.

در پی احضار سفیر ایران در بریتانیا در رابطه با وضعیت نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران روز چهارشنبه ۲۶ دی ماه، گفته است که «محکومان امنیتی» در ایران از لحاظ «تماس تلفنی»، «ملاقات با خانواده» و استفاده از «امکانات پزشکی» در بهترین وضعیت قرار دارند.

نهادهای حقوق بشری اما برخلاف این اظهارنظر دادستان تهران اعتقاد دارند.

وزارت خارجه بریتانیا روز دوشنبه ۲۴ دی سفیر ایران در لندن را احضار، و اعتراض بریتانیا به وضعیت نازنین زاغری را به او ابلاغ کرده بود.

نرگس محمدی به ۱۶ سال و نازنین زاغری به ۵ سال زندان محکوم شده‌اند و هر دوی این زندانیان نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند. این در شرایطی است که پیشتر همسر نازنین زاغری توضیح داده بود به تازگی توده‌هایی در پستان نازنین زاغری پیدا شده که تشخیص درست آن، نیازمند انجام دوباره ماموگرافی و ام آر ای است، اما مسئولان زندان اجازه آن را نمی‌دهند.

ماه گذشته نیز محمد جعفری، وکیل نرگس محمدی، گفته بود که وضعیت جسمانی موکلش با توجه به آمبولی ریه و رشد تومور در مری، شرایط وخیمی را برای وی ایجاد کرده و بسیار نگران کننده است.

همچنین نرگس محمدی و نازنین زاغری در نامه ای اعلام کرده بودند که به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی مناسب و کافی دست به اعتصاب غذای سه روزه خواهند زد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG