لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۹

کارزار صد هزار اسکناس سخنگو در توئیتر؛ شعار نویسی علیه جمهوری اسلامی داغ شد


نمونه هایی از شعارنویسی روی اسکناس‌ها که در توئیتر منتشر شده است

تعدادی از کاربران ایرانی در توئیتر با نوشتن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی روی اسکناس‌ها و انتشار تصاویر آنها، کارزار توئیتری به راه انداخته‌اند.

این کارزار که ابتدا با شعارهایی در نفی حجاب اجباری و انتشار طرح های گرافیکی «دختر خیابان انقلاب» آغاز شد، در ادامه به شعارهای اقتصادی و سیاسی روی آورد.

این کاربران توئیتر در کارزاری با عنوان و هشتگ «صدهزار اسکناسسخنگو» تصاویری از اسکناس‌های خود را منتشر کرده‌اند که روی آنها شعارهایی در رد حجاب اجباری و حمایت از دختران خیابان انقلاب و حمایت از اعتصاب‌های کارگری ماههای اخیر نوشته شده است..

برخی از این شعارها روی اسکناس‌ها: «رو به میهن، پشت به دشمن»، «دختران خیابان انقلاب»، دشمن ما همینجاست، دروغ میگن آمریکاست»، «ایران ما اسلامی نیست»، «رفراندوم برای ایران آزاد» و «نه به حجاب اجباری» هستند.

برخی از کاربران هم تصاویر اسکناس‌هایی را منتشر کرده اند که شعارهایی به یاد رضاشاه روی آنها نوشته شده است.

شعارها به حوادث اجتماعی و سیاسی یک سال گذشته اشاره دارد که شامل حرکت نمادین زنان و دختران در خیابان انقلاب و دیگر خیابان‌ها در رد حجاب اجباری و بر سر چوب زدن روسری، اعتصابات کارگران، کشاورزان و مرزنشینان، اعتراض‌های گسترده دی ماه سال گذشته و اعتراض‌ها به کتک زدن یک زن توسط مامور گشت ارشاد پلیس بوده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG