لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

درخواست آزادی مشروط معین محمدی، شهروند بهائی، رد شد


معین محمدی، شهروند بهائی در کنار فرزند و همسر خود
معین محمدی، شهروند بهائی در کنار فرزند و همسر خود

«کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» اعلام کرد که مقامات قضایی با درخواست آزادی مشروط معین محمدی، شهروند بهائی که یک سوم از محکومیت خود را سپری کرده است، مخالفت کرده اند.

معین محمدی، شهروند بهائی ساکن یزد به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» از سوی شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر یزد به یک‌سال تحمل کیفر با نظارت سامانه الکترونیک (دستبند یا پابند الکترونیک) در شهر یزد محکوم شده بود.

«کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» در گزارشی که در وبسایت خود منتشر کرده به نقل از یک منبع مطلع نوشت: «در پیگیری‌هایی که نزدیکان آقای محمدی و خود او کرده‌اند، متوجه شده‌اند که شورای طبقه‌بندی زندان به دلیل انتشار تصویر پابند او در شبکه‌های اجتماعی درخواست او را رد کرده‌اند.»

معین محمدی در فروردین ماه امسال به تحمل شش سال زندان محکوم شده بود، اما چهار ماه بعد این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر به تحمل یک سال کیفر با دستبند و پابند الکترونیکی تغییر یافت.

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و دولت ایالات متحده بارها آزار و زندانی کردن پیروان اقلیت های مذهبی در ایران را محکوم کرده اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جریان رونمایی از گزارش سالانه آزادی مذهبی سخنرانی کرد و گفت در ایران سرکوب بهائیان، مسیحیان و دیگران همچنان وجدان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG