لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

وکیل مرضیه امیری خواستار آزادی درمانی او شد؛ دولت روحانی حمایتی از این روزنامه‌نگار نکرد


وکیل مرضیه امیری، روزنامه نگار زندانی ضمن تاکید بر نیاز این زندانی به درمان در خارج از زندان، از وزارت علوم و وزارت ارشاد به دلیل حمایت نکردن از این روزنامه نگار و دانشجو انتقاد کرد.

«آرش دولتشاهی» روز سه شنبه ۲۵ تیر به خبرگزاری ایلنا با بیان این که مرضیه امیری مبتلا به صرع است و بازپرس و مدیران زندان بارها تاکید کردند او باید تحت نظر پزشک متخصص باشد، خواستار تغییر قرار بازداشت او به وثیقه شد تا امکان درمان در خارج از زندان برای این زندانی فراهم شود.

مرضیه امیری، روزنامه نگار و دانشجوی ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران، اردیبهشت امسال برای پیگیری وضعیت بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به سمت بازداشتگاه وزرا رفته بود، که دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

آقای دولتشاهی با بیان اینکه روز ۲۲ مرداد برای محاکمه این روزنامه نگار تعیین شده است گفت که جرایمی که به مرضیه امیری نسبت داده شده عمدتا مطبوعاتی و سیاسی است.

این وکیل دادگستری در مورد پیگیری پرونده خانم امیری از سوی دانشگاه با توجه به اینکه او دانشجو است، گفت: «از دولت آقای روحانی انتظارات بیشتری داشتیم؛ نه وزارت علوم نه وزارت ارشاد هیج مکاتبه و مساعدتی نکردند. ایشان یکی از شهروندان کشور است و حق هر شهروند است که از حمایت دولتش برخوردار باشد. از طرفی ایشان یک خبرنگار باسابقه است ولی وزارت ارشاد هیچ حمایتی نکرده. وزارت علوم هم به عنوان یک نهاد حمایتی دانشجویان ورود نکرده است.»

او ابراز امیدواری کرد که قاضی با تبدیل قرار بازداشت موکلش به وثیقه موافقت کند تا خانم امیری امکان درمان تحت نظر پزشک متخصص را بیابد.

در هفته های گذشته جمعی از استادان دانشگاه و دانشجویان، تعدادی از روزنامه نگاران و انجمن صنفی روزنامه نگاران آزاد تهران، خواستار آزادی این روزنامه نگار و دانشجو شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG