لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

۱.۵ سال زندان، ممنوع الخروجی و محرومیت؛ مجازات یک زن جوان برای شرکت در مراسم دانشجویی


بر اساس این خبرها که دوشنبه ۱۱ تیر منتشر شده، فرشته طوسی، فعال دانشجویی و دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی به یک سال و نیم زندان محکوم شده است.

طبق این حکم که توسط قاضی صلواتی صادر شده، خانم طوسی همچنین به «دو سال محرومیت از حضور در احزاب و دستجات سیاسی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و مطبوعات و ممنوع‌الخروجی» محکوم شده است.

گفته می شود که این حکم در پی بازداشت فرشته طوسی در به دلیل شرکت در مراسم ۱۶ آذر سال ۱۳۹۵ و به اتهام تبلیغ علیه نظام صادر شده است.

این فعال دانشجویی پس از شرکت در آن مراسم توسط اطلاعات سپاه برای ۸ روز بازداشت شد.

صدور این حکم زندان برای فعال دانشجویی در حالیست که احکام سنگین دانشجویان بازداشت شده در اعتراض‌های دی ماه سال گذشته نیز خبرساز شده و اعتراض‌هایی را در پی داشته است.

دانشجویان دانشگاههای تهران و علامه طباطبایی به احکام ۵ تا ۸ سال زندان برای این دانشجویان اعتراض کردند اما دادستان تهران اعتراض ها را نپذیرفت وبرخی از دانشجویان بازداشتی را به جریان‌های سیاسی خاص منسوب دانست.

برخی از نمایندگان مجلس نیز از دولت انتقاد کردند که دانشجویان بر اساس گزارش وزارت اطلاعات بازداشت شدند و وزارت علوم نیز اقدام خاصی برای رفع اتهام از آنها انجام نداد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG