لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۹

بلاتکلیفی یک روزنامه نگار در زندان پس از بازداشت در محل درگیری‌های خیابان پاسداران


برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که صادق قیصری، روزنامه نگار، که بیش از دو ماه پیش در درگیری‌های خیابان پاسداران تهران دستگیر شد، همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

بر اساس خبرهایی که روز شنبه هشتم اردیبهشت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، آقای قیصری که در زندان فشافویه در بازداشت به سر می‌برد، هنگام بازداشت از ماموران کتک خورده و نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارد، اما از این خدمات محروم بوده است.

او از دسترسی به وکیل نیز محروم بوده است.

صادق قیصری، روز ۳۰ بهمن سال گذشته هنگام درگیری درویشان معترض با نیروهای امنیتی در خیابان پاسداران تهران بازداشت شد، در حالی که نقشی در درگیری‌ها نداشت.

وبسایت هرانا که اخبار مربوط به حقوق بشر در ایران را منتشر می‌کند، در روزهای گذشته نوشت که آقای قیصری در حالی بازداشت شد که نه در درگیری‌های درویشان با ماموران نقشی داشت و نه اصولا درویش یا هوادار آنان بود.

این وبسایت همچنین نوشته است آقای قیصری، که پس از بیش از دو ماه بازداشت همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد، در پی ضربات وارد شده به سرش هنگام بازداشت نیاز به خدمات درمانی پیدا کرده است، اما تا کنون اجازه آن را دریافت نکرده است.

صدها نفر از درویشان گنابادی روز سی بهمن سال گذشته در اعتراض به بازداشت یک درویش سالخورده مقابل کلانتری خیابان پاسداران تجمع کردند. این تجمع با دخالت نیروهای گارد ویژه پلیس و نیروهای لباس شخصی به خشونت کشیده شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG