لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۲

کنایه زندانیان سابق به اژه‌ای: به اتهام دروغگو نامیدن احمدی‌نژاد زندانی شدیم


در پی سخنان تند معاون اول قوه قضائیه علیه محمود احمدی نژاد، برخی از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی به این سخنان واکنش نشان داده و اعلام کردند که به دلیل همین انتقادات از احمدی نژاد، در سالهای گذشته متحمل زندان و شکنجه شدند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضائیه روز سه شنبه هفتم آذر در واکنش به انتقادات تند احمدی‌نژاد از آن قوه، احمدی نژاد را فردی «دروغگو، گنده گو» و «لاتی از چشم افتاده» توصیف کرد؛ توصیفی که موجب شد جمعی از فعالان سیاسی و رسانه ای این پرسش را مطرح کنند که چرا آنها را به دلیل توهین به احمدی نژاد محکوم کرده بودند.

مصطفی تاجزاده، معاون وزیر کشور در دولت محمد خاتمی و از فعالان سیاسی اصلاح طلب که سال ۸۸ زندانی شد، در توئیتی نوشت که بازجوی سپاهی او در سال ۸۸ بارها با ضرب و شتم از او پرسیده که چرا در دوران تبلیغات انتخابات احمدی نژاد را دروغگو خوانده است.

او اضافه کرد که بازجوی خود را ارجاع می‌دهد به سخنان روز سه شنبه معاون اول قوه قضائیه.

ابراهیم نبوی، نویسنده و روزنامه نگار نیز در توئیتی به موضوع حصر موسوی و کروبی اشاره کرده و از محسنی اژه‌ای پرسیده که جرم آنها چه بوده که پیش از قوه قضائیه به دروغگو بودن احمدی نژاد پی بردند.

یکی دیگر از روزنامه نگاران در واکنش به سخنان معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه درباره احمدی‌نژاد در توئیتر خود نوشت که شش ماه از محکومیت او به دلیل توهین به احمدی‌نژاد بود.

روزنامه نگار دیگری نیز نوشت که علی شریعتی، فعال اصلاح طلب که احمدی نژاد را دروغگو خوانده بود، سال ۸۹ به همین دلیل به تحمل شلاق محکوم شد.

در جریان اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ بسیاری از فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و معترضان به دلیل توهین به احمدی ‌نژاد ناچار به تحمل زندان شدند. اصولگرایان و نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی که از احمدی‌نژاد حمایت کرده بودند نیز از اینکه منتقدان احمدی نژاد او را دروغگو می‌خوانند خشمگین بودند و معترضان را عامل فتنه خواندند.

میرحسین موسوی، نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری نیز احمدی نژاد را دروغگو خوانده بود.

حال که احمدی‌نژاد به دلیل پرونده های خود و نزدیکانش انتقادات تندی علیه دستگاه قضایی مطرح کرده است، معاون اول قوه قضائیه او را دروغگو و لاتی از چشم افتاده توصیف کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG