لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۴

هفت فعال سیاسی در ایران به زندان محکوم شدند


علی شکوری راد، محمد رضا خاتمی، جلایی پور، آذر منصوری، نعیمی پور و کاشفی در این تصویر حضور دارند.
علی شکوری راد، محمد رضا خاتمی، جلایی پور، آذر منصوری، نعیمی پور و کاشفی در این تصویر حضور دارند.

وکلای هفت چهره سیاسی اصلاح طلب از محکومیت موکلان خود به حبس و محرومیت از فعالیت سیاسی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حجت کرمانی که وکالت پرونده محمدرضا خاتمی، حمیدرضا جلایی‌پور، حسین کاشفی و آذر منصوری، از اعضای حزب جبهه مشارکت، را بر عهده دارد روز دوشنبه ۱۱ مهر اعلام کرد که موکلان او به یک سال زندان محکوم شده اند.

آقای کرمانی گفت که این رای توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام صادر شده است.

این وکیل دادگستری با بیان این که موکلانش به دو سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیت در فضای مجازی و مطبوعات نیز محکوم شده‌اند، گفت که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

از سوی دیگر، هوشنگ پوربابایی، وکیل محسن صفایی فراهانی نیز از محکومیت موکل خود به یکسال زندان خبرداد. ضمن اینکه گفته می‌شود محمد نعیمی پور به دو سال زندان و علی شکوری راد نیز به یکسال زندان محکوم شده‌اند.

این هفت نفر، اعضای «جبهه مشارکت ایران اسلامی» هستند که پس از حوادث و اعتراضات سال ۸۸ از سوی دادگاه منحل شد. اعضای این حزب اما روند انحلال آن را غیرقانونی می‌دانند.

این هفت نفر، قبلا در نامه‌ای به نمایندگان مجلس گفته بودند پرونده آنها با عنوان امنیتی طبقه‌بندی شده اما موضوع اتهامات امنیتی نبوده است.

برخی از این افراد سابقه نمایندگی مجلس و مدیریت های دولتی در دولت محمد خاتمی را دارند. پس از حوادث سال ۸۸، علی شکوری راد، محسن صفایی فراهانی و آذر منصوری برای مدتی زندانی شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG