لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۶

آزادی همسر یک روزنامه نگار ایرانی با وثیقه ۳۰۰ میلیونی


عسل اسماعیل زاده
عسل اسماعیل زاده

سعید سیف، روزنامه نگار و مدیر سایت «دیده بان ایران» از آزادی همسرش، عسل اسماعیل زاده، با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی خبر داد.

آقای سیف این خبر را روز دوشنبه ۱۲ تیر در توئیتر خود نوشت و از برخی از افراد از جمله نمایندگان مجلس، تشکر کرد.

او روز ۳۰ خرداد اعلام کرده بود که دادسرای فرهنگ و رسانه او را برای توضیحاتی احضار کرد اما پس از مراجعه به دادسرا قاضی دستور بازداشت همسرش را که با او به دادسرا رفته بود، صادر کرد.

آقای سیف در توئیتر خود نیز نوشته بود که بازپرس شعبه دو دادسرا از او خواسته است که علیه دولت روحانی مطالبی را به دروغ اعتراف کند اما او مخالفت کرده است. او از برخی نمایندگان از جمله علی مطهری و محمود صادقی برای آزادی همسرش درخواست کمک کرده بود.

عسل اسماعیل زاده، فعال رسانه‌ای، عکاس خبری و همسر آقای سیف، سال ۹۰ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و از سوی دادگاه انقلاب دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، به تحمل چهار ماه حبس تعزیری و هشت ماه حبس تعلیقی محکوم و پس از تحمل حبس آزاد شده بود.

او در سالهای اخیر فعالیت رسانه‌ای چندانی نداشته است.

آقای سیف به ایلنا گفته بود: « متهم پرونده خودم بودم اما هنگامی که به‌همراه همسرم به دادسرا مراجعه کردیم، قاضی پرونده دستور بازداشت همسرم، عسل اسماعیل‌زاده را صادر کرد.»

هنوز علت بازداشت خانم اسماعیل زاده اعلام نشده است.

آزادی خانم اسماعیل زاده یک روز پس از آن صورت گرفت که حسن روحانی در همایش قوه قضائیه از بازداشت‌ و احضار افراد بدون داشتن ادله انتقاد کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG